Każdy właściciel motocykla z pewnością nie jeden raz spotkał się z taką sytuacją, że mimo wielu prób nie można było klamki sprzęgła przeciągnąć to rączki kierownicy. Bardzo dużo motocyklistów spotkało się również z sytuacją kiedy ich linka gazowa zaczyna bardzo irytująco skrzypiec. W praktyce oznacza to, że czas najwyższy przystąpić do smarowania pancerzy.

Miłośnicy jednośladów nie mają w życiu lekko. Zalane deszczem pancerze bardo szybko rdzewieją co sprawia, że pracująca w ich wnętrzu linka zaczyna bardzo drażliwie skrzypiec i piszczeć. Rdzewienie sprawia również, że nasze sprzęgło zaczyna ciężej pracować, co dla wielu motocyklistów może być bardzo dużym utrudnieniem. Problem jest stosunkowo niewielki jeżeli rdzewienie dotyczy wyłącznie linki sprzęgła, ponieważ motocykle posiadają bardzo mocne sprężyny, które bez żadnego większego problemu cofną klamkę. Problem zaczyna się dopiero wtedy, kiedy rdzawienie dotyczy gazu. W tym drugim przypadku bez odpowiedniego smarowania nie można się praktycznie obejść.

Na nasze szczęście smarowanie linek jest bardzo proste zwłaszcza jeżeli posiadamy profesjonalne smary do lin. Na naszym rynku dostępnych jest wiele profesjonalnych smarów do linek więc mamy w czym przebierać. Na naszym rynku istnieją również specjalne urządzenia dzięki którym smarowanie linek jest jeszcze prostsze i co najciekawsze można dokonać kompleksowego smarowania nawet bez potrzeby wymontowywania linek z motocykla. Wysokiej jakości przyrządy do smarowania linek możemy już kupić za 25 zł. Urządzenia tego typu są bardzo uniwersalne i doskonale nadają się do średnic wszystkich linek, które dostępne są na naszym rynku.

Linki sprzęgła oraz gazu składają się najczęściej z popularnej stalowej linki, która pracuje w specjalnym metalowym pancerzu. W starych motorach linka bardzo często ślizga się w metalowym szkielecie pancerza. W nowszych modelach z kolei stosuje się specjalne tworzywa sztuczne, które znacząco zmniejszają siłę tarcia oraz chronią naszą linkę przed wszelkimi uszkodzeniami. Jeżeli chcemy, aby nasz motor służył nam sprawnie przez wiele długich lat użytkowania to warto sięgać po smary do lin porządnych i cenionych na rynku producentów. Oryginalne smary ochronią nas nie tylko przed rdzewieniem wielu elementów naszego pojazdu, ale również sprawią, że będzie on zdecydowanie sprawniej działał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *