Rozwój technologiczny przyniósł ludzkości wiele korzyści. Wynalezienie samochodu sprawiło, że możliwe jest szybsze poruszanie się pomiędzy miejscem zamieszkania, a miejscem docelowym. Wiele osób wykorzystuje samochody codziennie, do dojazdów do pracy lub na zakupy.


Można powiedzieć, że samochód zmniejszył odległości pomiędzy miastami i przybliżył do siebie mieszkańców różnych rejonów. W dzisiejszych czasach nie jest problemem pojechać do miasta na drugim końcu Polski, a kiedyś była to kilkutygodniowa wyprawa.
Rozwój motoryzacji jednak przyczynił się też do problemów transportowych, jak występowanie zatorów drogowych i wypadki. Niedoświadczeni kierowcy, którzy często jeżdżą brawurowo najczęściej powodują zdarzenia drogowe, mające wpływ na zdrowie ich i innych uczestników ruchu. Duża ilość samochodu oraz niewydajny system sterowania ruchem (np. sygnalizacja świetlna) przyczyniają się do powstawania korków, a więc podróżuje się wolniej. Wiele miast stara się ograniczać ruch samochodów w centrum, aby mieszkańcom żyło się wygodniej – bez nadmiernej ilości pojazdów, hałasu i zanieczyszczeń powietrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *