Użytkując pojazd samochodowy przez wiele lat niejednokrotnie musieliśmy w trasie skorzystać z lawety oraz innych usług napraw. Sytuacje, które tego wymagają są bardzo zróżnicowane, od poważnych stłuczek i wypadków, które zmuszają nas do zamówienia lawety po bardzo prozaiczne wynikające z braku paliwa, drobnych usterek, takich jak uszkodzony immobiliser, awarii autoalarmu albo z powodu uszkodzonego akumulatora.

Jak zabezpieczyć na trasie samochód po kolizji, awarii?

 

Najistotniejszą sprawą w przypadku awarii samochodu oraz po kolizji drogowej jest zabezpieczenie auta. Dlatego należy w pierwszej kolejności wystawić trójkąt ostrzegaczy, włączyć światła awaryjne i po wezwaniu pomocy drogowej czekać na nią w bezpiecznym miejscu.

Na co zwracać uwagę wybierając odpowiednia firmę?

 

Czasami musimy zorganizować na szybko, konkretne wsparcie bezpośrednio po bardzo niekomfortowym wydarzeniu. Warto jednak zachować odrobinę rozsądku, ponieważ możemy niepotrzebnie solidnie przepłacić albo wezwać firmę, na którą będziemy za długo czekać. Szukajmy w Internecie, gdzie mamy do wyboru szereg firm.

Jeżeli nie mamy do czynienia z poważną stłuczką lub wypadkiem, która bezwzględnie wymaga wezwania lawety do holowania, a tylko z awarią samochodu najkorzystniej jest nawiązać kontakt z taką firmą, która w swoim zakresie świadczy także usługi napraw drobnych awarii. Pomoc drogowa często posiada swój warsztat, wtedy można zabrać samochód od razu do mechanika, jeżeli nie da się go naprawić w trasie. Dobry mechanik może zidentyfikować problem i go usunąć na miejscu lub naprawić samochód do takiego stanu, który pozwala na samodzielny dojazd do warsztatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *