Jakie narzędzia powinien mieć każdy motocyklista? Przeczytaj nasz artykuł, a się dowiesz!

Podręczny zestaw narzędzi

Do obsługi przydomowego garaż, warsztatu przydatne będą omawiane niżej narzędzia. Pierwszymi z narzędzi są grzechotki i nakładki. Użytkownicy motocykli w swoich zbiorach często posiadają całe walizki takich narzędzi jak Chrome Vanadium i TOYA. Kolejnym ważnym narzędziem w naszym podręcznym zestawie narzędzi są zestawy kluczy imbusowych. Do nieocenionych pomocy każdego garażowca należą zwykłe klucze oraz rodzaje szczypców i śrubokrętów. Bardzo ciekawym dodatkiem do domowej kolekcji narzędzi są mierniki elektroniczne oraz szczelinomierze. Wśród materiałów do pracy z motocyklem swoją wartość użytkową wykazują kątówki, szlifierki, kostki i kamienie szlifierskie, szczotki druciane, torxy, klucze specjalistyczne, kleszcze, szczypce i wkrętaki. Warto też zaopatrzyć się w manometr do pomiaru ciśnienia w cylindrze.

Powodzeniem wśród zestawów narzędzi cieszą się klucze dynamometryczne, podnośniki hydrauliczne, wkrętaki udarowe i kompresory powietrza. Pamiętajmy, że zestawy nasadek do kluczy to nieoceniona pomoc. Multimetry i mikrometry to także często spotykane i w wielu okolicznościach niezbędne elementy majsterkowiczów motorowych. O takich podstawowych narzędziach jak młotek to szkoda przypominać. Pozostałymi narzędziami godnymi uwagi są klucze pazurowe lub hakowe, śrubokręt kątowy, klucze płaskie i oczkowe, rozpychacze, zestawy do odpowietrzania, zakuwarka do łańcucha, ściągacze do łożysk, wakuometr, lampa stroboskopowa, lutownica, analizatory spalin, chwytak magnetyczny, lusterko teleskopowe i inne specjalistyczne narzędzia.

Koszty narzędzi wyposażenia garażu.

O ile sam szczelinomierz możemy zakupić w cenie około dwudziestu pięciu polskich złotych (oferuje je w tej cenie na przykład firma SATA) to koszty mierników elektrycznych mogą być jeszcze niższe. Najtańsze mierniki dostępne są za około dwadzieścia polskich złotych. Zaoszczędzić też można na wkrętaku udarowym i zamiast niego kupić dwa klucze dynamometryczne w rozmiarach 6-36 pierwszy i 20-160 drugi lub w kombinacji 10-60 i 40-200. Polecanymi firmami przy zakupie sprzętu są Hazet, Bahco, Proxxon, Gedore, Wera Koloss, Kuźnia, YATO, Black & Decker, SATA, Morgan CarbTune, Drapera i ORC MicroGAS. Podobne produkty oferuje sklep motocyklowy Poznań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *