W momencie, kiedy na zewnątrz jest upalnie większość osób jeździłoby na motorze jedynie w krótkich spodenkach i T-shirtcie. To z oczywistych względów nie jest jednak najlepszy pomysł. Co zatem nałożyć na siebie jeżdżąc na motorze, aby czuć się w miarę komfortowo? Jaka odzież motocyklowa sprawdzi się w tym przypadku? Klasyczna skóra nie jest rozwiązaniem bezpiecznym, a przy tym jest raczej mało komfortowa. Lepiej zainwestować w coś z protektorami, ale dość przewiewnego.

Popularna zbroja

Zbroja (buzer) to nic innego, jak siatka z przymocowanymi do niej ochraniaczami łokci, barków i kręgosłupa.  Niekiedy wyposażona jest dodatkowo w ochraniacz klatki piersiowej. Jednak wbrew pozorom taki strój nie zapewnia pełnego bezpieczeństwa i sprawdzi się tylko podczas lekkich stłuczek przy niewielkich prędkościach. Przy prędkości rzędu 50 km/h buzer na niewiele się zda. Tak naprawdę zbroję powinno się nosić pod kombinezonem, kurtką tekstylną itd. Przy tym delikatna konstrukcja buzera jest podatna na zniszczenia i nie nadaje się do naprawy.

W co się ubrać na motocykl latem?

Okazuje się, że rozwiązaniem w tej sytuacji są kurtki specjalnie projektowane na lato, szyte z materiałów mesh. Mesh to nic innego jak materiał o luźnym splocie, który pozwala na swobodną cyrkulację  powietrza. Na ogół wykonany jest z włókien poliamidowych. Elementy szczególnie wrażliwe są wykonane z tkanin o splocie drobniejszym. Kurtki z materiału mesh często są sprzedawane razem z ochraniaczami na barki i łokcie. Renomowani producenci nie zapominają także o ochraniaczach na kręgosłup, które zawsze można dokupić osobno. Zawsze dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w dodatkowy deszczak, windstopper lub membranę klimatyczną. W ten sposób można zabezpieczyć się bowiem na wypadek przypadkowej ulewy czy burzy, które nie zawsze da się przewidzieć. Latem warto postawić także na specjalne jeansy motocyklowe o odpowiedniej przewiewności i letnie buty perforacjami oraz  z specjalnymi meshowymi panelami oraz wentylowany kask.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *