Podstawowym zadaniem szyby samochodowej jest oczywiście zagwarantowanie doskonałej widoczności i zapewnienie ochrony przed różnorodnymi czynnikami zewnętrznymi. W nowych samochodach auto szyby spełniają jednak coraz więcej zadań. Istnieją szyby, które wyciszają hałas, zapewniają ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem oraz modele, które posiadają skomplikowane systemy nagrzewania (przydatne podczas zimy). Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jakie nowinki technologiczne oferują nam producenci szyb samochodowych.

Auto szyby atermiczne

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się szyby atermiczne, które doskonale ochraniają oczy i skórę przed bardzo szkodliwym promieniowaniem UV. Nowoczesne szyby atermiczne znacząco poprawiają komfort jazdy oraz wydajność klimatyzacji. Dzięki oryginalnym szybom atermicznym możemy zmniejszyć poziom nagrzewania się wnętrza auta nawet o kilka °C .

Szyby akustyczne

Coraz więcej producentów w swoich autach stosuje szyby akustyczne, których głównym zadaniem jest oczywiście wygłuszanie hałasu. Co warte podkreślenia uwagi szyby akustyczne są w stanie wygłuszyć nie tylko pracę silnika, ale również hałas z zewnątrz (nawet o 30%).

Szyby ogrzewane

Bardzo wielu kierowców nie wyobraża sobie jazdy bez dobrodziejstwa szyb ogrzewanych. W dzisiejszych czasach najbardziej popularnym rozwiązaniem jest oczywiście specjalny nadruk ścieżki elektrycznej, która nakładana jest na powierzchnię szkła hartowanego. Szyby ogrzewane błyskawicznie pozwalają wyeliminować parę wodną po wewnętrznej stronie oraz szron z zewnątrz, dzięki czemu znacząco poprawia się bezpieczeństwo jazdy.

Auto szyby z anteną

Producenci samochodów coraz częściej decydują się na designerskie i bardzo nowoczesne rozwiązanie jakim jest na przykład umieszczenie anteny bezpośrednio w szybkie samochodowej. Dzięki nowoczesnej technologii można wyprodukować szyby przednie, tylne i boczne, które wyposażone są w antenę do odbioru radia, telewizji albo sygnału GPS. Dzięki nowoczesnym szybom wyeliminowany jest szum wiatru, który powstaje w samochodach wyposażonych w tradycyjną antenę. Jest to w chwili obecnej najbardziej skuteczny sposób na wyeliminowanie zakłóceń. Dzięki takiemu rozwiązaniu kierowcy nie muszą także pamiętać o demontażu anteny podczas korzystania z myjni samochodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *