Kiedy zapada decyzja o zakupie motocykla to w głowie posiadacza zaczyna brakować miejsca na inne sprawy. W każdej drodze widzi idealną trasę i nawet po zakupy w osiedlowym sklepiku wybiera się w skórzanym kombinezonie. Dla motocyklowego freaka najlepiej kupić prezent związany z jego pasją, wtedy mamy gwarancję, że będzie zachwycony!

Ciuszki na motocykli

Bezpieczeństwo jest pierwszą zasadą każdego dobrego motocyklisty. Dlatego nie ruszy się on nigdzie bez kasku, porządnego kombinezonu i porządnych butów. Nawet początkujący fani mechanicznych dwóch kółek mają ten zestaw, ale to wcale nie oznacza, że nie możemy im podarować czegoś podobnego. W każdej szafie znajdzie się miejsce na kolejny kask czy rękawice. Najlepiej zaszaleć i kupić coś wyjątkowego. Hełm z rogami, z zabawnym nadrukiem, a może imitujący ten rycerski? Oferty sklepów są ogromne, szczególnie kiedy chcemy podarować coś fanowi chopperów. Wystarczy, że znajdziemy gadżet z motywem czaszki – powinno się spodobać.

Akcesoria nie niezbędne, ale potrzebne

Mieszkanie w niekoniecznie bezpiecznej dzielnicy, albo niezwykła dbałość właściciela o swój pojazd to dobra inspiracja. Możemy mu zafundować taśmy lub naklejki zabezpieczające motocykl przed porysowaniem. Gdy na motocyklu jeździmy jako „plecak” (czyli pasażer) powinniśmy zainwestować w pas dla kierowcy ze specjalnymi uchwytami dla pasażera co z pewnością pozytywnie wpłynie na jego uczucie bezpieczeństwa. Na dalekie trasy przyda się uchwyt na telefon lub nawigację, za granicą łatwo się zgubić, ale to nie powód na to, aby zrezygnować z jazdy nad brzegiem oceanu.

Części motocyklowe?

Lepiej nie. Nawet jeśli wiemy co się zepsuło to lepiej zostawić ten wybór motocykliście. To co zawsze się przyda to różnego rodzaju oleje, smary, płyny. Przede wszystkim do pielęgnacji skórzanej odzieży, czyszczenia kasku i motocykla, coś do mycia rąk (po długim grzebaniu przy silniku – w końcu wiadomo, że ślady po nim są trudne do usunięcia). Możemy też kupić płyny do różnych części motocykla, albo takie, które dodaje się do benzyny, żeby była czystsza.

Bielizna dla motocyklisty

Oczywiście nie taka zwykła, a termoaktywna. Podczas jazdy zawsze jest chłodniej, a gdy motocyklistę dopadnie wiatr lub śnieg taka bielizna okaże się niezawodna. Ochroni przed zimnem, nie będzie krępowała ruchów i będzie pozwalała skórze oddychać. Może być kolorowa, a nawet zabawna, ale na szczęście zawsze jest ukryta pod odpowiednią motocyklową odzieżą.

Buty motocyklowe

Choć wydawać by się mogło, że buty na motocykl nie muszą być specjalnie wymagające to w zależności od tego jakim jednośladem jeździmy powinniśmy wybrać inny model. To na co warto zwrócić uwagę to zapięcie – powinno być wytrzymałe, czubek butów powinien być usztywniany, najlepiej metalem, aby zabezpieczyć palce, a dookoła łydki powinny zapobiegać się zanieczyszczeniom i wodzie, która może dostać się do wnętrza buta podczas jazdy.

Robienie prezentów dla motocyklistów to łatwizna. Wystarczy odwiedzić dowolny sklep motocyklowy i zaufać sprzedawcy. Bardzo dobrze znają swój asortyment i wiedzą co najchętniej kupują ich klienci. Zresztą nawet najmniejszy gadżet, jak model ukochanego motocykla będzie dobrym pomysłem!

 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą moto-obroty.pl która oferuje sprzedaż części oraz akcesoriów motocyklowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *