Nieprzyjemna woń w domu może zostać zneutralizowana przez zapachowe świece dekoracyjne, odświeżacze powietrza, zapachowe nawilżacze na kaloryfery czy też przez mieszanki ziołowe. Co jednak zrobić w przypadku przykrych zapachów w samochodzie? Nawet ekskluzywnym autem, w którym nieprzyjemnie pachnie, nie będzie się komfortowo jeździło. Podróżowanie w nim może być wręcz meczące i nie do wytrzymania zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Popularna choinka zapachowa może jednak nie poradzić sobie z brzydkimi zapachami. Jak zatem pozbyć się ich z auta i móc czerpać radość z jazdy?

Ładny i trwały zapach do samochodu, czyli jak cieszyć się przyjemną wonią w aucie?

Osoby zmagające się z nieprzyjemnymi zapachami w swoim aucie, z pewnością powinny najpierw zacząć od dokładnego wysprzątania go. Należy wyrzucić śmieci i wszelkie zbędne przedmioty, zwracając przy tym szczególną uwagę na fotele i miejsce z nimi. Nie można zapomnieć również o schowku i wysprzątaniu podłogi pod dywanikami. Następnym krokiem jest przetarcie kokpitu, umycie szyb i dokładne przewietrzenie pojazdu. Potem można przejść do oczyszczenia dywaników samochodowych i odkurzenia całego auta. Najczęstszymi źródłami przykrego zapachu w samochodzie są bakterie rozwijające się w zepsutym jedzeniu. Należy zatem dokładnie przejrzeć jego wnętrze, czy aby przypadkiem nie znajduje się w nim jakiś nadpsuty produkt. Kolejnym problemem jest dym papierosowy. W celu pozbycia się go, zaleca się pozostawić we wnętrzu auta miskę wypełnioną octem – jedną w pobliżu popielniczki, a drugą na tylnym siedzeniu, który wchłonie ten smród. Bardzo ważne jest także wymienienie filtra powietrza w samochodzie. Zaleca się robić to przy każdym sprzątaniu auta. Ma to ogromny wpływ na jakość powietrza, gdyż zadaniem filtru jest nie tylko redukcja kurzu, ale również nieprzyjemnych zapachów.

W celu cieszenia się ładnym aromatem w samochodzie, można zamontować pachnące przedmioty na kratkach od wentylacji. Ciekawą opcją są również granulki zapachowe, które rozkłada się w kilku miejscach wewnątrz pojazdu. Jak najbardziej sprawdzą się także odświeżacze powietrza w sprayu, czyli perfumy samochodowe o stężonym zapachu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *