Wydaje się, że oczekiwania osób starszych, emerytów wobec motocyklów są jasne. Typowy kierowca powyżej 60. roku życia powinien oczekiwać motoru małego, wygodnego, niedrogiego i niezawodnego. Im tańsze akcesoria motocyklowe, tym lepiej. Jednak w praktyce bywa różnie. Okazuje się, że osoby starsze – seniorzy oczekują w dużej mierze od swojego pojazdu wygody. Potem na liście są elementy, który powinny być istotne dla każdego kierowcy, bez względu na jego wiek czy możliwości finansowe.

Jaki motor dla seniora?

W praktyce nie ma chyba czegoś takiego jak motor przeznaczony dla starszych kierowców. Oni bowiem również, podobnie jak młodsi, potrzebują pojazdu, który będzie spełniać ich indywidualne potrzeby, nie tylko te związane z wiekiem czy sprawnością fizyczną. Przeciętny senior oczekuje motocyklu wygodnego, na którym będzie mógł bez wysiłku usiąść, a jego obsługa nie będzie zbyt problematyczna. Dla wielu z nich większego znaczenia nie ma marka motoru, liczy się natomiast bezawaryjność i niezawodność. W tym zakresie dobrym rozwiązaniem są zawsze kompaktowe motory.

Motor idealny dla seniora – czyli jaki?

Dla osób w nieco starszym wieku bardzo ważne jest bezpieczeństwo jazdy. Młodzi kierowcy często o tym nie myślą. Kwestia prędkości schodzi więc na dalszy plan. Najważniejsze jest stabilność, kierowność i wygoda. Jednak warto pamiętać, że wygoda to nie tylko odpowiednia pozycja, która pozwala widzieć to co znajduje się przed  czy po bokach motoru. Dlatego podczas zakupu motocykla warto zwrócić uwagę na różnego rodzaju dodatkowe akcesoria i systemy wspomagające jazdę. Rynek ma obecnie pod tym względem coraz więcej do zaoferowania.

Co liczy się dla polskiego emeryta?

Polscy emeryci nie należą do osób majętnych. Dlatego cenią sobie pojazdy jednoczenie  niedrogie, a zarazem bezawaryjne. Dobrze, jeśli części do nich nie kosztują majątku i są łatwe do zdobycia. Wcale więc nie najważniejsza jest dla nich kwestia marki czy prestiżu, ale wygody podczas codziennego użytkowania motocykla.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *