Coraz więcej ludzi ma problemy z gryzoniami. Są one szczególnie złośliwe w przypadku właścicieli aut, kiedy to małe szkodniki przegryzają kable od instalacji elektrycznej czy też potrafią uszkodzić inne elementy. Najczęściej szkody wywołują te zwierzęta, które chroniąc się przed zimnem nocy znajdują schronienie na nocleg w komorze silnika naszego samochodu. Przy okazji niszczą przewody i kanały. Nie istotne jest także gdzie trzymamy nasz pojazd, czy jest to wieś, miasto, garaż, czy może stoi ono na dworze – te zwierzęta i tak znajdą sposób żeby się do niego dostać.

Główne szkodniki które niszczą nasze auta to łasice, myszy, szczury oraz najgorsze, czyli kuny. Te ostatnie są szczególnie wrednym szkodnikiem ponieważ wykazują się niezwykłym sprytem. Ich wadą jest również ich natura, która każe im znaczyć swój teren okropnym zapachem. Zapach ten ma na celu odstraszenie ludzi, oraz innych drapieżników którzy mogli by ją zaatakować. Zapach tej jest niezwykle intensywny, więc jeśli kuna zaatakowała twoje auto, z całą pewnością to poczujesz. Jeżeli taka sytuacja miała miejsce, pierwszym co powinieneś zrobić, jest pozbycie się tego okropnego zapachu. Nie chodzi o to, że jest on przykry dla otoczenia, tylko o to, żeby kuna nie wróciła już w to samo miejsce. Trafiają one do swojego terytorium właśnie po zapachu który zostawiają. Do usunięcia go służą specjalne środki, które bez problemu idzie dostać na rynku. Zazwyczaj występują w postaci spreju, który należy rozpylić w komorze silnika, oraz w innym miejscach które przykro pachną. Czas działania takiego specyfiku wynosi kilka minut, a po jego upływie przykry zapach powinien zniknąć. Jeżeli nie chcesz, aby sytuacja w której szkodnik atakuje twoje auto się powtórzyła, powinieneś zaopatrzyć się w preparaty odstraszające te szkodniki. Na rynku także dostępna jest cała gama takich substancji lub urządzeń, więc jest z czego wybierać.

Jaki środek do odstraszania szkodników jest najlepszy? To jest temat rzeka, co człowiek to opinia. Niektórzy korzystają z domowych, tanich metod. Jedna z nich jest na przykład zawieszenie sierści kota lub innego domowego zwierzaka w jakimś woreczku wykonanym z przewiewnego rodzaju tkaniny. Jedną z takich przydomowych metod jest także powieszenie kostki do toalety w okolicy silnika. Żadna z tych metod nie da nam stu procentowej pewności działania, ale jednak warto je przetestować zanim sięgniemy po droższe, profesjonalne specyfiki do usuwania gryzoni i deratyzacji. Najskuteczniejszą metodą walki z gryzoniami jest walka poprzez ultradźwięki. Gryzonie, jako małe istoty szczególnie nie lubią tego rodzaju fal. Ta metoda jest jedną z najskuteczniejszych. Kuna i niektóre z gryzoni nie lubią także poszczególnych zapachów. Najpopularniejsze na rynku na chwile obecną są elektroniczne odstraszacze gryzoni, które uruchamiają się czasowo i generują dźwięki o niezwykle dużych częstotliwościach, więc dla ludzi są one niesłyszalne lub bardzo słabo słyszalne. Te gadżety zwykle odstraszają także inne zwierzęta, jak na przykład koty. Urządzenia te działają na baterie, więc nie powinno być problemu z tym żeby umieścić je w okolicy silnika naszego samochodu. Istnieją również modele podłączone na stałe do akumulatora, co jest najwygodniejszym rozwiązaniem, ponieważ może podłączyć je raz i w praktyce o nim zapomnieć. Takie urządzenia są niezwykle energooszczędne, więc nie musisz się martwić o to, że rozładują twój akumulator.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Inso-tech, która specjalizuje się w zwalczaniu szkodników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *