Ugotowanie obiadu, to dla większości kobiet czynność, która nie sprawia większego problemu. Owa płeć piękna: sięga po nóż, którym obiera ziemniaki, potem przyprawia mięso, kroi warzywa na surówkę. Następnie włącza płytę indukcyjną na której smaży i gotuje, by w ostatnim etapie ładnie przyozdobioną potrawę podać na talerzu.

Żyjemy w czasach, gdzie nie trzeba być specjalistą od wszystkiego. Każdy robi to, w czym czuje się najlepiej, w czym się spełnia, co przynosi mu zysk. Korzystamy z określonych usług, kupujemy towary, sami oferując coś, z czego odniesie pożytek jakaś część społeczeństwa. To naturalna specyfika funkcjonowania, która zaakceptowaliśmy. To rozwiązanie które ułatwia życie i czyni je bardziej zaawansowanym.

Jeśli mamy osobę, która od 20 lat jest dentystą, to oczywiste, że wykona ona zabieg bardzo profesjonalnie, proponując przy tym wiele rozwiązań danego problemu. Poświęcenie się jednej branży niesie za sobą konsekwencję przełomowości i innowacyjności. Bez tego nie byłoby możliwy postęp.

Owej kobiecie z pierwszego akapitu zepsuło się auto. Jeśli nie ma płci męskiej w pobliżu, to wykwalifikowana w byciu krawcową kobieta, nie poradzi sobie z problemem wymagającym znajomości zarówno wiedzy technicznej ale też obeznania w branży motoryzacyjnej. Uda się więc do zakładu który wyda wyrok: na ile dni, co się stało i jaki koszt wyniesie naprawa.

Czy owa kobieta powinna zająć się naprawą sama? Jeśli się zna, to czemu nie. Ale nikt nie spojrzy na nią źle, jeśli przyprowadzi samochód do mechaników, wręcz przeciwnie, korzystanie z usług innych specjalistów jest wręcz pożądane. Gdy mechanikowi porwie się fartuch, skorzysta on z pomocy owej kobiety , a ta profesjonalnie poradzi sobie z problemem natury krawieckiej.

Nieznajomość pojęć łożyska czy piasty, to nie jest tragedia. Tragedią jest gdy spróbujemy poważną usterkę naprawiać metoda prób i błędów, narażając później swoje życie, gdyż auto to nie zabawka, lecz mechanizm, który musi działać w stu procentach sprawnie, by nie stwarzać zagrożenia w ruchu.

Każdy może zostać specjalistą, który będzie niezastąpiony w jakieś dziedzinie. Kwestia wyznaczenia sobie celu i dążenia do niego. To stałe pogłębianie wiedzy i nauka przez doświadczenie, po to, żeby wyrobić sobie markę, a na nią trzeba zapracować.

Więc jeśli chcesz być dobrym mechanikiem, postaw na wiedzę i skuteczność swoich działań. Samochód niech będzie dla ciebie tożsamy z bogactwem. Nie postrzegaj go tylko jako cel do uzyskiwania gratyfikacji, ale też jako bogactwo wiedzy. Sprawiający niegdyś trudność podział łożysk, po jakimś czasie będzie niczym tabliczka mnożenia. Łożyska hydrauliczne, elektryczne, kulkowe, mechaniczne promieniowe czy hydrauliczne, to będą twoi najlepsi kumple, bo znać ich będziesz od podszewki. Narzędzia których będziesz używał, będą niczym karta kredytowa dla kobiety – nie sposób będzie z nich nie korzystać, a samo użytkowanie będzie sprawiało Ci radość i dawało satysfakcję.

Nie bójmy się więc specjalistów. Korzystajmy z tego, co oferuje nam otoczenie. Bądźmy jednocześnie przykładem i autorytetem w jakiejś dziedzinie – nie bojąc się wyzwań i przeciwności.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Piasty, która między innymi sprzedaje piasty samochodowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *