Najprościej rzecz ujmując – sporty wodne to szereg dyscyplin bezpośrednio związanych z różnego rodzaju zbiornikami wodnymi. Oczywiście zazwyczaj podstawą do ich uprawiania jest odpowiednia temperatura, stąd amatorzy tych sportów najczęściej wybierają miesiące letnie. Wielbiciele ekstremalnych odmian nie ograniczają się jednak tylko do cieplejszych pór roku. Faktem jest, że sporty wodne są uprawiane przez cały rok.

Indywidualne potrzeby

Zakup łodzi musi być bardzo przemyślanym wydatkiem. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji należy przede wszystkim pomyśleć nad tym do jakich celów będziemy potrzebować jednostki pływającej. Musimy wybrać czy interesują nas łódki do sportów wodnych, łodzie przeznaczone do wędkowania, łodzie przystosowane do dłuższych rejsów, a może typowo rekreacyjne? Opcji jest naprawdę bardzo dużo i tylko od nas i od naszych potrzeb uwarunkowana jest ostateczna decyzja związana z kupnem odpowiedniej maszyny pływającej.

Niezbędne podstawy

Łódki do sportów wodnych muszą posiadać tzw. maszt narciarza lub wieżę wakeboardową do mocowania linki. Świetnie nadają się do tej bądź co bądź ekstremalnej dyscypliny RIB-y (Rigid Inflatable Boat). Łodzie te mają kształt litery V, są szybkie, lekkie i skrętne, więc doskonale nadają się dla wielbicieli mocnych wrażeń. Musimy pamiętać, że wybór takiej dyscypliny wymaga licencji na holowanie narciarza wodnego. Niezbędne do tego będą: ukończone co najmniej 18 lat, posiadanie minimum patentu sternika motorowodnego oraz zdanie egzaminu teoretycznego i praktycznego.

Gdzie szukać

Szukając odpowiedniej łódki do sportów wodnych podstawą jest przegląd ofert w internecie. Cenne będą również uwagi od ludzi, którzy są czynnymi użytkownikami konkretnych modeli. Bardzo prostym i jednocześnie trafnym rozwiązaniem będzie udanie się na targi łodzi. Rozmowa z dystrybutorami marek oraz zobaczenie modelu, który nas najbardziej interesuje będzie na wagę złota i pomoże nam w dokonaniu właściwego wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *