Różne sytuacje zdarzają się podczas podróży. Zawsze mamy nadzieję, że wszystko przebiegnie sprawnie i dojedziemy szczęśliwie do celu, aczkolwiek może być zgoła inaczej. Na szczęście dla nas kierowców, istnieje coś takiego jak pomoc drogowa, której zadaniem jest – jak sama nazwa wskazuje – udzielenie pomocy na drodze.

Czym zajmuje się pomoc drogowa?

Mając na myśli pomoc drogową, nie utożsamiajmy jej  udzielaniem pomocy poszkodowanym w wypadkach czy kolizjach. Wyszukując w wyszukiwarce hasło pomoc drogowa Poznań znajdziemy mnóstwo firm, które dokładnie opisują zakres swoich działań i możecie być pewni, że nie ma w nich ratownictwa medycznego. A co tam znajdziemy? Firmy te mają samochody z lawetami, ponieważ ich podstawowym zadaniem jest usuwanie uszkodzonych samochodów z pasa ruchu i dostarczanie ich we wskazane przez kierowcę miejsce. W zasadzie w każdym mieście znajdzie się pomoc drogowa.

Kiedy dzwonimy po pomoc?

Kiedy zepsuje się nam auto na autostradzie. Dlaczego tam? Ponieważ prawo zabrania holowania na autostradzie, więc nie ma możliwości aby ktokolwiek inny usunął z niej zepsuty pojazd niż pomoc drogowa. Po pomoc drogową można zadzwonić również w sytuacji, kiedy doszło do wypadku i samochód nie nadaje się do samodzielnej jazdy z racji na odniesione uszkodzenia. Jeszcze inną sytuacją jest nawet brak benzyny – to rzadko spotykane, ale mimo wszystko wtedy również można zadzwonić po pomoc drogową.

Z jakiej pomocy korzystać?

Jeśli mamy ubezpieczenie z odpowiednimi wariantami, to w jego cenie jest równie pomoc drogowa. Jeśli nie, to wtedy wyszukujemy w sieci firmy, które zajmują się tym w danej okolicy jak na przykład pomoc drogowa Poznań. Wyskoczą nam wyniki, dzięki którym nawet w środku nocy będziemy mogli wezwać pomoc. Co jest najważniejsze – można do nich dzwonić bez względu na porę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *