Awaria pojazdu na drodze bardzo często wymaga odholowania go do najbliższego serwisu. W wielu przypadkach nie jest do jednak konieczne. Wezwanie pomocy drogowej może zapewnić kierowcy oszczędność czasu i pieniędzy, ponieważ specjaliści świadczący takie usługi są nierzadko w stanie naprawić auto na miejscu.

Wezwanie pomocy drogowej

W razie awarii auta, kierowcy coraz częściej odruchowo decydują się na wezwanie zaufanej pomocy drogowej. W miarę możliwości należy przede wszystkim zjechać lub zepchnąć pojazd na pobocze lub pas awaryjny, a następnie spróbować określić przyczynę usterki. Jeżeli stan auta wymaga specjalistycznej oceny, wezwana pomoc drogowa może się okazać najlepszym rozwiązaniem. Warto zdecydować się na taką formę wsparcia w przypadku wielu usterek. Dotyczy to m.in. problemów z układem napędowym czy zawieszeniem, a także koniecznością wymiany akumulatora lub koła.

Usługi pomocy drogowej

Specjalistyczne narzędzia pozwalają wykwalifikowanym pracownikom na sprawne i szybkie usunięcie awarii – w zależności od poziomu jej skomplikowania, nawet w ciągu kilkunastu minut. Jeżeli jednak napotkany problem jest poważniejszy, pomoc drogowa może zaoferować opcję holowania. Usługa ta polega na przewiezieniu auta niezdolnego do samodzielnego poruszania się, w miejsce wyznaczone przez klienta. Może to być zarówno najbliższy warsztat samochodowy lub stacja kontroli pojazdów, jak i po prostu dom właściciela pojazdu.

Po rozpoznaniu przyczyny unieruchomienia pojazdu oraz wyboru opcji holowania, konieczne jest odpowiednie przygotowanie samochodu do tej czynności.

Wybór pomocy drogowej

Wybierając firmę świadczącą usługi pomocy drogowej, warto mieć na uwadze opinie innych użytkowników. Dane kontaktowe do sprawdzonych specjalistów najlepiej mieć zawsze przy sobie, pozyskując je wcześniej np. od znajomych. Numer telefonu pozwala na uniknięcie późniejszych problemów oraz zamieszania przy wzywaniu pomocy drogowej. Wybierając konkretną firmę, warto mieć na uwadze bogactwo oferty – np. obecność własnego parkingu czy też oferowanie usług 24 godziny na dobę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *