Co do zasady kursu nauki jazdy nie trzeba powtarzać, pod warunkiem, że ukończony on został po 1 lipca 1998 roku. W takim wypadku jest bowiem ważny bezterminowo, gdyż zmianie uległy przepisy i nie jest wymagane odnawianie kursu co określoną ilość czasu. Nie ma także znaczenia, czy wcześniej przystępowało się do egzaminu. Liczy się tylko data ukończenia samego kursu.

Dostarczenie wymaganych dokumentów

W przypadku, gdy do kolejnego egzaminu przystępowało się po co najmniej roku od ostatniego, dokumenty zostały przesłane do wydziału komunikacji właściwego dla miejsca zameldowania. Jeśli jednak po ukończeniu kursu w ogóle nie podchodziło się do egzaminu na prawo jazdy dokumenty należy dostarczyć do wydziału komunikacji. Tam na podstawie zgromadzonych dokumentów zostanie wygenerowany PKK, czyli profil kandydata na kierowcę. Jest on niezbędny do zdania egzaminu.

Orzeczenie lekarskie

Choć samego kursu powtarzać nie trzeba, może się zdarzyć, że zostanie się poproszonym o dostarczenie nowego orzeczenia lekarskiego, gdyż poprzednie straciło swoją własność. Czasem konieczne jest także wymienienie fotografii na bardziej aktualną.

Kurs prawa jazdy Poznań

Kursu co prawda nie trzeba powtarzać, ale w wielu przypadkach warto. Często okazuje się bowiem, że taniej wyjdzie odbyć ponownie cały kurs niż podchodzić bez odpowiedniego przygotowania do kolejnych egzaminów państwowych. Warto pamiętać, że choć kurs jest stosunkowo drogi, to jest inwestycją nie tylko w samo zdanie egzaminu, ale przede wszystkim jest wydatkiem, który zaprocentuje na dłużej. To na kursie, w obecności instruktora, powinno się poznać wszystkie przepisy, nauczyć się manewrów niezbędnych na drodze, które nie tylko przydadzą się na egzaminie, ale na pewno będą też bardzo ważne w życiu codziennym, już po otrzymaniu prawa jazdy. Dobrze zdecydować się na kurs przede wszystkim, gdy do egzaminu przystępuje się po długiej przerwie. W tym czasie mogło się zmienić wiele przepisów, a ponadto warto odświeżyć swoją wiedzę i czuć się pewnie na drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *