Od dawna wiadomo, że nie da się być dobrym kierowcą świeżo po zdaniu egzaminu na prawo jazdy. Doświadczenie, umiejętność reagowania na rożne drogowe sytuacje, zimna krew – to wszystko zdobywa się podczas regularnego spędzania godzin za kółkiem. Udoskonalić swoje umiejętności jako kierowcy można także zapisując się na kurs doskonalenia jazdy.

Dla kogo przeznaczone są jazdy doszkalające?

Na takie jazdy zapisać się może każdy kierowca, który czuje, że chciałby nieco podnieść swoje kwalifikacje za kółkiem. Trzeba pamiętać o tym, że pewność siebie i brawura zgubiły wielu kierowców, dlatego warto samemu sobie zadać pytanie: „Jak mogę stać się jeszcze lepszy?”.

Voucher na kurs doskonalenia jazdy to także świetny prezent dla bliskiej osoby. W ten sposób można pokazać jej, jak bardzo troszczy się o jej bezpieczeństwo podczas prowadzenia pojazdu.

Czy jazdy doszkalające mają sens?

Oczywiście, że tak! Trzeba pamiętać, że każdy taki kurs znacznie podnosi umiejętności za kierownicą oraz zdolność do zachowania zimnej krwi w kryzysowych sytuacjach. Jazdy doszkalające nie tylko uczą bezpiecznego poruszania się po drogach, ale również pokazują, jak wyjść cało z naprawdę niebezpiecznych momentów na drodze. Jazda po płytach poślizgowych dla przykładu może wiele powiedzieć o tym, jak auto zachowa się zimą na oblodzonej drodze. Niejednemu kierowcy życie lub zdrowie uratuje wiedza o tym, jak zachować się w czasie poślizgu.

Szkoła jazdy oferuje także możliwość nauki efektywnego hamowania, ruszania pod górę na mokrej trasie oraz umożliwia kierowcy jazdę w specjalnych okularach, pokazujących kierowcy, jak widzi się po spożyciu alkoholu.

Co ciekawe, jazdy doszkalające mogą także nauczyć zasad eko jazdy. Okazuje się bowiem, że odpowiednie hamowanie, przyspieszanie w dobrym momencie, gaszenie silnika na postojach to możliwość znacznego ograniczenia spalania, co przy obecnych cenach paliwa pozwala na znaczną redukcję kosztów jazdy.

Chyba już nikt nie powinien mieć wątpliwości co do zasadności kursów doszkalających dla kierowców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *