W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na osłony na szyby samochodowe, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się, jakie osłony na szyby samochodowe są godne polecenia i jakie są ich największe zalety.

Osłony na szyby samochodowe

Każdy kierowca bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że w sezonie zimowym nie ma nic gorszego jak zamarznięte szyby samochodowe, dlatego też z roku na rok coraz większą popularność zdobywają osłony przeciwszronowe. Jest to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych kierowców, którzy nie mogą garażować swojego auta i nie mają czasu, ani chęci na skrobanie szyb. Osłony przeciwszronowe pozwalają także błyskawicznie usunąć śnieg z szyb. Dużym plusem osłon tego typu jest przede wszystkim to, że nie rysują one szyb w przeciwieństwie do skrobaczek samochodowych. Dla wielu osób sporym plusem będzie również to, że osłony przeciwszronowe ładnie się prezentują i co najważniejsze nie kosztują wiele. Nie można zapominać również o szybkim i bardzo prostym zakładaniu, które zajmuje dosłownie minutę.

Rozmiar osłon ma znaczenie

Przy zakupie nowych osłon przeciwszronowych warto zwrócić szczególną uwagę nie tylko na ich jakość wykonania, ale również na rozmiar. W dzisiejszych czasach osłony przeciwszronowe sprzedawane są w sześciu głównych rozmiarach. Można spotkać oczywiście nie tylko osłony na przednią i tylną szybę, ale również osłony na boczne szyby i lusterka, które także są bardzo przydatne. Aby dobrać idealny rozmiar wystarczy dokładnie zmierzyć wysokość i szerokość przedniej szyby w swoim aucie. Otrzymane wyniki należy porównać z modelami dostępnymi w sklepie.

Jak prawidłowo zamontować osłony

Jak wspomniano powyżej, jedną z największych zalet osłon przeciwszronowych jest ich bezproblemowy i szybki montaż. Osłony mocuje się poprzez przytrzaśnięcie drzwiami. Taki mechanizm zapewnia idealne przylegania i jednocześnie zabezpiecza osłonę przed kradzieżą. Osłony na boczne i przednie szyby można dodatkowo zaczepić o felgi za pomocą dołączonych naciągów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *