Idealne wypolerowanie przedniej szyby samochodowej wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych kierowców, którzy chcą dowiedzieć się, jak zadbać o szyby samochodowe.

Jak sprawnie usunąć rysy z szyb samochodowych?

Aby usunąć rysy z szyb należy zaopatrzyć się w specjalną pastę do polerowania szyb, porządny filc polerski, polerkę elektryczną i czystą szmatę. Przydać może się również zwykły spryskiwacz do wody. Jeżeli chodzi o sam filc polerski to najlepiej, aby był on bardzo miękki i posiadał specjalny adapter na rzep. Naprawę uszkodzonej szyby należy rozpocząć oczywiście od dokładnego umycia pojazdu. Pamiętać należy również i o tym, że na czas polerowania auto należy wstawić do zamkniętego pomieszczenia. Silny wiatr i opady mogą sprawić wiele problemu. Warto również dokładnie zabezpieczyć auto przed ewentualnym pochlapaniem go pastą polerską.

Kompleksowe usuwanie rys

Usuwanie rys na szybie należy rozpocząć od naniesienia stosunkowo niewielkiej ilości pasty polerskiej na filc. Obroty najlepiej ustawić na prędkość około 1000 RPM. Pamiętać należy o tym, że zwykłe szlifierki niestety nie są przyzwyczajone do ciągłej pracy na niskich obrotach. Standardowe szlifierki szybko zaczną się grzać i może dojść do awarii. Jeżeli nie posiadamy odpowiedniego sprzętu, to pamiętać należy o systematycznych przerwach na chłodzenie. Pastę polerską można lekko zwilżyć wodą przed usuwaniem rys z szyb.

Szyby samochodowe Poznań – O czym należy pamiętać

Pamiętać należy o tym, aby nie polerować szyby samochodowej w jednym miejscu, ponieważ zrobimy soczewkę. Filc należy przesuwać po szerszym fragmencie w taki sposób, aby dokładnie rozciągnąć dołek po rysie. Specjaliści od motoryzacji zalecają, aby zachować bezpieczną średnicę około 40cm. Warto wspomnieć także i o tym, że polerowanie szyby będzie bardziej efektywne jak rozgrzejemy szkło do temperatury 40⁰C. Powierzchnia szyby musi być ciepła, ale nie może parzyć. Przy krawędziach nie można mocno rozgrzać szyby ponieważ może pęknąć. Do chłodzenia najlepiej użyć wody natryskującej. Pierwsze widoczne efekty polerowania powinny być widoczne po około 15 minutach pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *