Długa podróż motocyklem może być fascynującym przeżyciem i dostarczyć niezapomnianych wrażeń. W ten sposób możemy jeździć nie tylko po Polsce, ale i zwiedzić odległe kraje. Zanim jednak wybierzemy się w dłuższą trasę motocyklem, powinniśmy się dobrze przygotować. Podpowiadamy, o czym warto pamiętać.

Dłuższa trasa motocyklem turystycznym

Zanim wybierzemy się w dłuższą trasę motocyklem turystycznym, powinniśmy przede wszystkim dokładnie sprawdzić stan techniczny oraz uzupełnić płyny ustrojowe. Ważną kwestią będzie zaplanowanie trasy podróży (z uwzględnieniem miejsc na nocleg i postój). Nie należy również zaniedbywać kwestii dokumentacji. W każdym kraju potrzebne nam będzie ubezpieczenie pojazdu, ubezpieczenie motocyklisty i ubezpieczenie zdrowotne. W niektórych państwach niezbędna będzie również zielona karta. Warto sprawdzić wcześniej dokładnie przepisy kraju, do którego się wybieramy, by uniknąć przykrych niespodzianek.

Odwiedź sklep motocyklowy

Przed wyjazdem w trasę powinniśmy koniecznie odwiedzić sklep motocyklowy, by zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria. Przydatne mogą okazać się niektóre części zapasowe (warto zabrać te, które u nas sprawiają najwięcej kłopotu), ponadto zestaw kluczy i – obowiązkowo – apteczkę. Pamiętajmy o przygotowaniu dodatkowego oleju silnikowego, zestawu do naprawiania opon, smaru. Często przydatne okazują się linki, żarówki, bezpieczniki, a także taśma naprawcza i izolacyjna.  Zawsze warto mieć ze sobą latarkę i scyzoryk.

W trosce o komfort techniczny powinniśmy zabrać przeciwdeszczowy kombinezon, w przeciwnym razie wyprawę możemy przypłacić zdrowiem.

Postaw na kufry motocyklowe

Wyposażenia, które warto mieć ze sobą w czasie podróży, jest sporo. Z tego powodu bardzo ważne są odpowiednio pojemne, duże i wytrzymałe kufry motocyklowe. Dzięki nim bez problemu przewieziemy wszystko, co potrzebne w trakcie długiej podróży. W sklepach motocyklowych możemy dostać kufry mocowane po boku lub z tyłu pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *