Niewielu spośród nas stać na kupno nowego auta z salonu. Większość nabywców przeszukuje komisy, giełdy i ogłoszenia w poszukiwaniu niedrogiej używki. Jak dokonać zakupu, by nie nabrać się na sztuczki dealerów?

Przede wszystkim przy kupnie samochodu powinien towarzyszyć nam dobry mechanik. Najlepiej, by był to ktoś z otoczenia znajomych lub z polecenia. Pomoże uniknąć nam „okazyjnego” zakupu, który kończy się najczęściej kosztownym pobytem w warsztacie. Osoby profesjonalnie zajmujące się doradzaniem przy kupnie aut maja też mierniki lakieru – pozwoli to ustalić, czy auto w przeszłości było uszkodzone i ewentualnie jak rozległe te uszkodzenia były.

Oglądając samochód zwróćmy uwagę na tapicerkę i wyposażenie. Jeśli licznik kilometrów wskazuje niewiele ponad 200 tysięcy, a kanapa i kierownica noszą ślady znacznego zużycia to możemy podejrzewać, że nie jest to oryginalny przebieg. Wiele o użytkowaniu pojazdu powiedzą nam przednie lampy – im bardziej zmatowione i zniszczone, tym więcej poprzedni właściciel poruszał się po autostradach.

Kupowanie używanego samochodu to zawsze loteria, jednak można nieco dopomóc szczęściu korzystając z rad specjalisty oraz własnej spostrzegawczości.

 

One thought on “Jak kupić używany samochód

  1. Czasami owszem kupowanie używanego auta jest loterią. Ale bez przesady – w dzisiejszych czasach nawet używane auta prezentują się dobrze i są w niezłym stanie. Wszystko zależy od tego, aby wiedzieć gdzie szukać i omijać szerokim łukiem handlarzy, czarne rynki itp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *