Sama jazda samochodem może być naprawdę przyjemna, pod warunkiem, że jesteśmy przygotowani na wszystko. Niezależnie od tego czy zdarzy się nam stłuczka, będziemy musieli wsiąść za kółko o poranku po imprezie, czy wyruszymy w trasę, której zupełnie nie znamy i będziemy potrzebowali nawigacji z telefonu, musimy mieć gadżet, który nam to wszystko ułatwi.

1. Mata antypoślizgowa

Musisz wyruszyć na drugi koniec Polski, abo odnaleźć adres, którego nigdy wcześniej nie odwiedzałeś? Teraz to już nie problem, w końcu każdy z nas ma nawigację w swoim smartphonie. Problem może pojawić się, gdy nie masz jak na niego spojrzeć. Gdzie go położyć, żebyś odpowiednio widział wyznaczoną trasę: na kolanach, obok zegarów czy co jakiś czas zerkać na fotel pasażera, na którym leży komórka? Żadna z tych opcji nie jest bezpieczna, więc jeśli nie masz specjalnego uchwytu to powinieneś zawsze mieć w samochodzie specjalną matkę, którą umieścisz na desce rozdzielczej. Dzięki temu ekran telefonu będziesz mieć zawsze w zasięgu wzroku, a nie zsunie się on pod fotel, albo co gorsza pod pedały!

2. Alkomat

Jazda pod wpływem alkoholu jest zakazana – i bardzo dobrze, bo kierowca nie ryzykuje jedynie utraty swojego prawa jazdy, ale życie swoje i innych. Nikt, kto jest rozsądny i odpowiedzialny nie zdecyduje się na jazdę nawet po jednym piwie. Niestety, czasami zdarza się tak, że wieczorem zasiedzimy się u przyjaciół i wypijemy o jednego drinka za dużo, a rano musimy pojechać do pracy. Nawet jeśli po wstaniu z łóżka czujemy się świetnie, lepiej sprawdzić czy w organizmie nie zostało jeszcze trochę alkoholu. Im bardziej zaawansowany alkomat tym lepiej i dzięki niemu mamy pewność, że wskazany wynik jest prawidłowy. Pamiętaj, że każda liczba powyżej 0,2 promila oznacza, że nie wolno Ci wsiąść za kółko!

3. Przegroda do bagażnika

Ten gadżet przyda się szczególnie paniom. Po zakupach może się okazać, że uporządkowanie wszystkiego w bagażniku może okazać się problematyczne. Szczególnie, gdy znajdują się tam szklane butelki. Specjalna przegródka w kształcie odwróconej litery „T” lub „L” ułatwi ułożenie ich w bezpieczny sposób.

4. Skrobaczka do szyb

Chociaż zima zdała się nas pożegnać to specjalna skrobaczka z rękawicą i tak powinna znaleźć dla siebie miejsce w samochodzie. Oczywiście, przyda się, gdy przyjdą przymrozki, ale dzięki niej uda się ochronić dłonie przed powstałym szronem i skrobanie stanie się o wiele łatwiejsze.

5. Podwójny adapter

Adapter, który służy do ładowania różnych urządzeń. Wystarczy włożyć go w gniazdo zapalniczki i już, przenośna samochodowa ładowarka jest gotowa. Przyda się szczególnie podczas długich tras, kiedy to trzeba korzystać z nawigacji, a telefon szybko się rozładowuje. Dlaczego warto zainwestować w podwójny adapter? Z myślą o współpasażerach albo telefonie służbowym. Dwa wejścia przydadzą się częściej, niż to może się wydawać!

Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to ciekawszych gadżetów, które mają ułatwić życie każdemu kierowcy. Niektóre z nich to zwykłe buble, ale spora cześć rzeczywiście ułatwia jazdę. A Ty? Jakich produktów używasz, gdy wybierasz się w długą trasę?

Artykuł powstał przy współpracy z firmę ReklamowyGadżet, która przygotowuje materiały reklamowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *