Żyjemy w dobie, w której nie wyobrażamy życia bez używania wszelkich gadżetów i akcesorii. Są one obecne także podczas podróżowania autem. Są takie, które zwiększają bezpieczeństwo jazdy, są także takie które zwiększają jej komfort lub po prostu umilają czas spędzony w samochodzie. Dziś zaprezentuję kilka gadżetów, które w mojej subiektywnej ocenie są najbardziej przydatne w życiu codziennym.

Zacznijmy od takich najbardziej niezbędnych i popularnych akcesorii, bez których praktycznie 90% kierowców nie wyobraża sobie jazdy autem. Są to radio i gps. O ile przyjemniej spędzić kilkugodzinną podróż gdy w tle leci przyjemna muzyka z naszej ulubionej stacji. Czas płynie zdecydowanie szybciej, stajemy się spokojniejsi. Myślę, że każdy kierowca ma także nawigację GPS. Nie koniecznie osobne, dedykowane urządzenie. Ja sam takiego nie posiadam, używam darmowej nawigacji w moim smartfonie. Uważam, że w zupełności mi ona wystarcza. Nie muszę nic kupować, nic aktualizować. No i zawsze mam ją przy sobie.

Uchwyt na telefon – jeden z tańszych i bardziej przydatnych elementów w samochodzie. Może i nie jest on niezbędny, ale prościej jest obserwować nawigację albo odebrać telefon. Razem z słuchawką bluetooth lub zestawem głośnomówiącym pozwoli Ci zostać w kontakcie z bliskimi lub klientami przez całą podróż, a także pozwoli Ci uniknąć mandatu za rozmowę podczas jazdy. Dla ludzi przedsiębiorczych jest to pozycja Must Have.

Ostatnio modne stały się kamery rejestrujące przebieg trasy zza przedniej szyby. Są one szczególnie popularne wśród osób posiadających auta służbowe. Jeżeli zdarzy się wypadek – zdobycie odszkodowania staje się dużo łatwiejsze. Koszt takiej kamery jest nie duży, jest ona także praktycznie bezobsługowa, a w razie wypadku jesteś w posiadaniu dowodów.

Często jeździsz do klientów w sprawach biznesowych? Zawsze musisz wyglądać elegancko? Wyposaż się w wieszak na marynarkę. Dzięki temu twój ubiór nigdy nie będzie wygnieciony. Zawsze będziesz wyglądał schludnie, czysto i co najważniejsze – profesjonalnie.

Jednym z mniej niezbędnych, ale za to ciekawych urządzeń jest Anti Sleep Alarm. Jest to pozycja głównie dla kierowców, którzy spędzają za kółkiem większą część doby. To urządzenie zastępuje głośną muzykę, zapałki na oczy czy niezliczone ilości kawy. Zasada działania jest następująca – w momencie kiedy użytkownik opuści głowę i przestaje siedzieć w pozycji wyprostowanej, czyli w takiej w jakiej normalnie kierujemy pojazdem, urządzenie uruchamia alarm , który swoim wyciem zapobiega wypadkowi.

Z takich mniejszych gadżetów których używam, na pewno nie potrafiłbym funkcjonować bez ładowarki telefonu podłączanej do gniazda zapalniczki. Mam także rozdzielacz do tego gniazda, ponieważ ładując telefon jednocześnie używam transmitera FM. Radio w moim samochodzie nie pozwala na odtwarzanie muzyki z pendrajwa, więc musiałem znaleźć jakiś zamiennik. Działa to tak, że do transmitera podłączamy pendrajwa, kartę sd lub telefon przez gniazdo jack, włączamy nasz ulubiony utwór i ustawiamy wolne pasmo częstotliwości. Ostatnim krokiem jest znalezienie w radiu naszej wybranej częstotliwości i już! Urządzenia te w większości także posiadają funkcje RDS, więc na wyświetlaczu powinien się pojawić tytuł aktualnie odtwarzanego utworu.

 

Artykuł powstał przy współpracy z firmę ReklamowyGadżet, która przygotowuje materiały reklamowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *