Usługa dorabiania szyb samochodowych to – coraz częściej – nie tyle wymiana uszkodzonej szyby na nową, lecz raczej kompleks czynności, związanych bezpośrednio z regeneracją szyby, bądź innych elementów, wchodzących w jej skład (np, uszczelek).

Dorabianie szyb, czyli?

W przypadku elementów tak wrażliwych jak szyby samochodowe dorabianie wymaga wykorzystania specjalistycznych technologii, umożliwiających bezpieczną naprawę danej płaszczyzny. Oto czynności, które wchodzą w skład szeroko rozumianego dorabiania szyb:

  1. Naprawa odprysków – polega na wyeliminowaniu odprysków na szybie, spowodowanych przez uderzenia ciał obcych. Co ważne, czynność ta obejmuje również takie zabezpieczenie struktury szyby, by dany odprysk nie rozszerzał się.
  2. Wymiana lusterek – to czynność, która nie obejmuje wyłącznie samych luster, ale też szereg innych akcesoriów, technologicznie z nimi związanych (np.cewek ogrzewających) i przekładni kierunkowych.
  3. Uszczelnianie szyb – czynność ta polega przeważnie na montowaniu nowej uszczelki, w miejsce innej, wcześniej uszkodzonej.
  4. Naprawa urządzeń podnoszących szyby – w ramach tej usługi, naprawia się je zarówno pod kątem elektrycznym, jak i mechanicznym.
  5. Dorabianie szyb specjalnych i szyb o zwiększonej wytrzymałości, czyli między innymi konstrukcji opartych na strukturze łączonej i wyrobów wykonanych z pleksiglasu.
  6. Dorabianie szyb o niestandardowej charakterystyce, np. do samochodów muzealnych, lub zabytkowych.

Lepiej wymienić, czy dorobić?

Nie wszystkie uszkodzenia szyby samochodowej wiążą się z koniecznością jej wymiany. W niektórych sytuacjach, drobne naprawy są po prostu tańsze. Zwłaszcza, że wymiana szyby na nową, to koszt co najmniej 200 – 300 złotych.

Naprawa niewielkich uszkodzeń trwa po prostu szybciej i nie wymaga długiego oczekiwania na dostarczenie szyby. Jest to bardzo istotne ze względu na fakt, że nawet małe odpryski, mogą być powodem zatrzymania przez Policję dowodów rejestracyjnych. Co więcej, uszkodzenia szyb mogą doprowadzić do sytuacji, w której diagnosta nie dopuści naszego pojazdu do ruchu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *