Jak powszechnie wiadomo na polskich drogach nie jest za bezpiecznie, dlatego też podczas jazdy samochodem uważać należy nie tylko na dziury w drodze, ale również na piratów drogowych, którzy są bardzo dużym zagrożeniem. Policja od bardzo wielu lat prowadzi wojnę z piratami drogowymi, ale poprawienie bezpieczeństwa na drodze wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka.

Nowy sposób na piratów drogowych

W najbliższym czasie, dzięki wprowadzeniu nowego systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców mają wejść nowe zmiany nie tylko w prawie jazdy, ale również w punktach karnych. Według najnowszych przepisów każdy pirat drogowy, który przekroczy 24 punkty karne, będzie musiał zapisać się na badania psychologiczne. Oprócz tego konieczne będzie również zapisanie się na 4 godzinne szkolenie. Za badania kierowców i dodatkowe szkolenia trzeba będzie zapłacić około 400 zł. Warto wspomnieć również i o tym, że piraci drogowi po przekroczeniu 24 punktów karnych będą pod bardzo czujną obserwacją. Jeżeli w przeciągu kolejnego roku po raz kolejny przekroczą limit punktów karnych, to stracą prawo jazdy i niezbędne będzie ponowne zaliczenie kursu na prawo jazdy.

Ostre restrykcje

Najnowsze ustawy mają nałożyć bardzo ostre restrykcje na piratów drogowych. Dla wielu osób bardzo długi okres tzw. „drugiej szansy” oraz ograniczenie maksymalnego jednorazowego obciążenia jest bardzo sprawiedliwym posunięciem. Wielu instruktorów uważa jednak, że zmiany te nie przyniosą satysfakcjonujących rezultatów i piraci drogowi powinni być wykluczeni z ruchu drogowego.

Agresja na drogach

Olbrzymia agresja na drogach i kłócący się kierowcy są bardzo dużym zagrożeniem nie tylko w Polsce. Badania psychologiczne mają być jednym ze sposobów na agresywnych kierowców. Wielu ekspertów od ruchu drogowego uważa, że zamiast surowych kar finansowych należy postawić właśnie na badania kierowców oraz podjęcie specjalistycznej terapii, która wbrew pozorom może przynieść naprawdę satysfakcjonujące rezultaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *