W jakie akcesoria warto wyposażyć motocykl?

Wraz z nadejściem wiosny zbliża się otwarcie sezonu motocyklowego, do którego warto się odpowiednio przygotować. Obecnie nie możemy narzekać na ubogi asortyment, jeśli chodzi o dodatkowe wyposażenie jednośladów. W co więc warto zainwestować, aby poprawić komfort i zwiększyć bezpieczeństwo podczas jazdy?

Akcesoria do motorów – w co warto się wyposażyć?

1. Alarm

Jako, że nie ma niczego gorszego niż kradzież cennego pojazdu, to warto się przed nią zabezpieczyć. Alarm to podstawa, o której powinien pamiętać każdy motocyklista. Chociaż w wielu modelach są już zainstalowane fabrycznie alarmy, to jednak montaż dodatkowego zabezpieczenia jest jak najbardziej wskazany. Podczas wybierania alarmu warto zwrócić uwagę na jakość i siłę sygnału oraz funkcjonalność sprzętu.

2. Sakwy, torby, kufry

Zważywszy na to, że motocykliści narzekają na małą ładowność swoich pojazdów, to warto zainwestować w dodatkowe sakwy, torby i kufry. Najlepiej sprawdzą się takie, które są wodoodporne. Sakwy montowane są stosunkowo nisko z obu stron motocykla, a torby najczęściej na bagażniku. Najkorzystniejszą opcją jest zainwestowanie w kufry, dzięki czemu możliwe jest przewożenie większej ilości bagażu, który zabezpieczony będzie solidnymi zamkami antywłamaniowymi.

3. Pokrowce

W sklepach motoryzacyjnych pojawia się coraz więcej ciekawych pokrowców przeznaczonych dla motorów, które nie tylko poprawiają wygląd pojazdu, ale także chronią go przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych typu wiatr czy deszcz. Bez problemu można dostać pokrowce wyróżniające się niepowtarzalnym wzornictwem, które przyciąga spojrzenia.

4. Szyba na dłuższe wyjazdy

W celu poprawienia komfortu jazdy i zwiększenia bezpieczeństwa zaleca się wyposażenie motocykla w szybę z akrylu czy lexanu, która odporna jest na zarysowania. Ważne aby była ona odpowiednio dopasowana do modelu pojazdu i wzrostu kierowcy.

5. Deflektory i gmol

Aby zabezpieczyć się przed wiatrem, zimnem i wilgocią, zaleca się zakup deflektorów na ręce i nogi. Sprawdzą się zarówno podczas chłodnych dni, jak również na długie wyjazdy i posezonowe przejażdżki. Ciekawą opcją jest też gmol, który chroni motocykl przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ponadto można do niego zamontować dodatkowe akcesoria do motorów typu spacerówka, uchwyt na kubek czy też oświetlenie.

Pełne wyposażenie znajdziesz w sklepie www.moto-obroty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *