Zbliża się zima, czyli czas próby dla wielu akumulatorów. Wielu kierowców spotyka się z problemem z ich odpalaniem. Przyczyn tego jest wiele, a jedną z najpopularniejszych jest na pewno szybkie rozładowanie się akumulatora. Jeśli w naszym samochodzie często dochodzi do takich problemów, warto zdiagnozować jaka jest przyczyna zanim dojdzie do uszkodzenia akumulatora. Jakie są więc przyczyny, przez które akumulator szybko się rozładowuje?

Urządzenie pobiera za dużo prądu

Może się okazać, że akumulatory samochodowe tak szybko się rozładowują, ponieważ prąd z akumulatora zostaje pobierany, kiedy ten znajduje się w spoczynku. Jeśli po wyłączeniu samochodu i wyjęciu kluczyka jakiekolwiek urządzenie w samochodzie nadal będzie pracować, to możemy być w stu procentach pewni, że akumulator rozładuje się w ciągu jednej doby. Nastąpić to może nawet w ciągu kilku godzin, jeśli samochód nie jest użytkowany. W takiej sytuacji odpalenie samochodu nie jest możliwe. Co należy więc zrobić, by akumulatory samochodowe nadal pracowały?

Jeśli chcemy dowiedzieć się jakie urządzenie pobiera prąd z akumulatorów, to konieczne jest udanie się do specjalisty. Najlepiej zaprowadzić samochód do warsztatu, by mechanicy mogli sprawdzić czy praca układów w samochodzie jest prawidłowa, a jeśli nie, to podpowiedzą nam co należy zrobić (lub sami naprawią usterkę).

Akumulatory samochodowe Poznań – Nieprawidłowy dobór akumulatora

Kolejną przyczyną częstego rozładowywania się akumulatora jest nieprawidłowy dobór urządzenia do samochodu. O  tym, jakie akumulatory samochodowe najlepiej pasują do naszego auta możemy dowiedzieć się z instrukcji obsługi danego samochodu. Taką informację możemy także uzyskać w każdym warsztacie i salonie sprzedającym części do auta. Jeśli zamontujemy prawidłowy akumulator dopasowany do mocy samochodu będziemy mieli gwarancje jego prawidłowej i długotrwałej pracy. Pamiętaj więc, żeby przy wyborze akumulatora zwrócić uwagę na jego pojemność oraz prąd rozruchu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *