MercedesKompaktowe kombi Mercedesa nie ma odpowiednika w gamach Audi i BMW. CLA Shooting Brake trafiło do polskich salonów niedawno.
Kompaktowa klasa Mercedesa szybko się rozrasta. Obejmuje już modele A,B, CLA coupe i GLA. Teraz dołącza nowy samochód-CLA Shooting Brake, czyli kombi.
Praktyczna odmiana CLA ma identyczne rozmiary zewnętrzne jak sedan, ale większy bagażnik. Jego podstawowa pojemność wynosi 495 l (w CLA 470), a po ustawieniu oparcia kanapy w pozycji „cargo”, czyli bardziej pionowo, wzrasta do 595 l. Co ważne, pasażerowie mają nie tylko łatwiejszy dostęp na tylna kanapę (za sprawą wyżej poprowadzonego dachu), ale przede wszystkim o 4 cm więcej przestrzeni na głowy.
Na początku CLA Shooting Brake będzie dostępny z silnikami benzynowymi turbo 1,6 (122/156 KM) i 2.0 (211 KM). Mniejsza jednostka opcjonalnie, a większa seryjnie jest łączona z 7-biegową skrzynią dwusprzęgłową. Dostępna będzie także odmiana 4×4. Turbodiesel o pojemności 2,1 l występuje w dwóch wariantach o mocy: 136 oraz 177 KM.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *