Kupno motocykla i kasku to niestety dopiero początek przygody z tą maszyną. Należy o nią przede wszystkim dbać – nie tylko w formie czyszczenia, ale i w ramach dodatkowego wyposażenia. Akcesoria dla motocyklistów nie są tylko tanimi, mało potrzebnymi gadżetami – często są koniecznością, której nie lekceważą doświadczeni kierowcy. Co składa się w ramach akcesoriów, które powinien mieć każdy motocyklista? Dowiedz się wszystkiego w tym artykule!

ALARM

Motocykl to droga zabawka, do tego bardzo atrakcyjna wśród złodziei. Nikt nie chce, żeby ukochana maszyna została skradziona, więc trzeba odpowiednio zadbać o jej bezpieczeństwo. Kupno alarmu jest w tym celu absolutną koniecznością. Wiele modeli jednośladów posiada wmontowany system alarmowy, ale i tak lepiej jest kupić dodatkowy. Musi być głośny i niezawodny.

POKROWIEC

Garaż to przywilej, który nie każdy posiada. W Polsce pogoda potrafi być kapryśna, dlatego jeśli motocykl większość czasu spędza na zewnątrz, należy kupić dla niego specjalny pokrowiec. Dzięki niemu żaden deszcz i śnieg mu nie straszny! Podczas wyboru trzeba się kierować jego rozmiarem, żeby mógł w całości przykryć pojazd.

TORBA, KUFER, SAKWA

Motocykl jest świetny na podróże. Samochód jednak ma o tyle większą przewagę, że jest bardziej pojemny. Na wycieczkę jednośladem nie zabierzemy wielkiej walizki na kółkach, więc trzeba znaleźć inne sposoby na spakowanie bagażu. W tym celu powstały sakwy, torby i kufry. Torba i sakwy są dostępne w wersji wodoodpornej i są do siebie względnie podobnie. Niestety nie są za duże, np. w porównaniu z kuframi. Sakwy należy montować nisko i po obu stronach jednośladu, torbę natomiast z tyłu na bagażniku. Zastanawiając się między sakwą a torbą ta pierwsza jest zdecydowanie lepszym wyborem – umiejscowienie sakw jest wygodniejsze podczas podróży, ponieważ ma się lepszą równowagę.

Zarówno zawodowcy, jak i amatorzy motocykli wybierają jednak kufry, ze względu na stabilność bagażu w środku i zamki antywłamaniowe.

NAWIGACJA

Nawigacja GPS ma swoje wady, ale są one mało znaczące w porównaniu z jej zaletami. W wielu przypadkach potrafi być naprawdę niezastąpiona. Istnieją specjalne modele GPS-ów przeznaczonych dla motocykli, więc nie będzie większego problemu z jej montażem.

 

Niektóre gadżety są niemalże wskazane – jak te, które przedstawiliśmy powyżej. Nie można jednak zbytnio z nimi przesadzić, żeby motocykl nie przyciągał zbyt wiele uwagi i nie był obciążony. Jak ze wszystkim, należy zachować z nimi umiar. Akcesoria są potrzebne tylko w sytuacji, kiedy faktycznie z nich korzystamy.

Znajdź wszystkie wymienione gadżety sklepie Moto-Obroty.pl!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *